O firmě

Základní informace

Název společnosti: Besta Zápy s.r.o.
Typ společnosti: Společnost s ručením omezeným
Základní jmění: 200 000,-Kč
Adresa: Zápská 1872,
250 01 Brandýs nad Labem
Telefon: (+420) 326 900 310-12
Fax: (+420) 326 900 390-2
E-mail: {MAILTO:besta@besta.cz}
IČO: 25611879
DIČ: 057-25611879

Historie a vznik společnosti

Historie a Vznik Společnosti Besta Zápy s.r.o.: Budování Úspěšného Obchodního Impéria

Kořeny společnosti Besta Zápy sahají až do roku 1990, kdy byla firma založena jako prodejna výrobků Instaplast. V roce 1993 prošla významnou transformací, kdy došlo ke změně názvu na Besta – Vl.Staněk, J.Benda, a stala se rodinným podnikem sdružujícím fyzické osoby. Název Besta nese v sobě spojení jmen zakládajících rodin Bendů a Staňků, což dodává firmě osobní a rodinný charakter.

Zaměření na plastové materiály pro instalace vody a topení postupně přerostlo do rozšířené nabídky, zahrnující izolační materiály, armatury, sanitární keramiku a prvky pro vybavení koupelen. S rostoucím okruhem zákazníků z řad instalatérských, montážních a stavebních firem získala firma status velkoobchodu.  Stala se tak klíčovým propojením mezi výrobci a zákazníky. Postupné získávání přímého zastoupení výrobních závodů a s tím související zvyšování skladových zásob vedly k nutnosti rozšiřování skladů, personálu i technického vybavení.

V roce 1997 prošla firma další významnou proměnou, kdy se transformovala ze sdružení fyzických osob na právnickou osobu s ručením omezeným, zachováním původního jména Besta Zápy s.r.o. Neustálé rozšiřování sortimentu a zdokonalování komfortu obsluhy zákazníků vedly k rozhodnutí zakoupit pozemek v průmyslové zóně Brandýs nad Labem. Zde začala v roce 1998 stavba moderního skladového areálu, pevně spojeného s administrativní budovou, včetně velkoprostorové prodejny a vzorkovny. Nový objekt byl dokončen v roce 1999 a v červenci téhož roku byl zahájen provoz. Dostatečný prostor umožnil rozšíření vozového parku a urychlení expedice zboží pro zákazníky v objektu i rozvozy do jednotlivých regionů.

Velkorysá plocha vlastní prodejny a vzorkovny o rozloze cca 1000 m2 umožňuje důstojnou prezentaci více než 50 vzorových koupelen s obklady, armaturami a doplňky stejně jako prezentaci vodoinstalačních a topenářských materiálů.  Profesionálové z koupelnového studia se starají o každého zákazníka s individuální péčí, a jejich účast při plánování realizací zajistí, že každý detail bude pečlivě promyšlen. 

 1. Maloobchodní Prodej:

  • Velkoryse pojatá prodejna o rozloze cca 1000m2.
  • Koupelnové studio s 59 kompletními kójemi.
  • Grafické návrhy na počítači (v přípravě).
  • Technické poradenství ohledně použití jednotlivých produktů.
  • Splátkový prodej a dodání zboží přímo do domu.
  • Zastoupení klíčových firem v oboru.
 2. Velkoobchodní činnost:

  • Vše, co nabízí maloobchod, s přidanou podporou instalatérských, montážních a realizačních firem.
  • Technické poradenství na jednotlivé produkty s širokým sortimentem skladovaným v dostatečném množství.
  • Zastoupení klíčových firem v oboru.
  • Rozvoz zboží na stavby.
  • Školení pro správnou instalaci produktů a zvyšování kvalifikace a odbornosti přímo ve výrobních závodech nebo prostřednictvím technického zástupce výrobce.
 3. Distribuční Činnost:

  • Vše z předchozích dvou okruhů s přidanou širokou nabídkou zboží.
  • Pravidelný rozvoz zboží v regionech jednou nebo vícekrát týdně, nebo individuálně dle dohody.
  • Široká paleta poskytovaných slev.
  • Dobrá komunikace a serióznost při řešení problémů.

S tímto komplexním přístupem a oddaností spokojenosti zákazníků se Besta Zápy s.r.o. stala nejen významným hráčem na trhu, ale také společností, která vytváří příjemné prostředí pro výběr a plánování vybavení koupelen, a to bez kompromisů.