Doprava a platba

Způsoby doručení

Dopravíme vám zboží kamkoliv po celé České Republice, obvykle do 3 pracovních dnů ode dne objednávky a to prostřednictvím přepravních společností nebo vlastní dopravou.
Pokud povaha vámi vybraného zboží není vhodná pro dopravu zvoleným přepravcem, dodavatel si vyhrazuje právo změnit způsob dopravy tak, aby nedošlo k poškození zboží dopravou.
Podmínky v sekci Doprava jsou platné pouze pro Spotřebitele dle definice vymezené v Obchodních podmínkách. Na registrované partnery společnosti Besta Zápy s.r.o. se vztahují podmínky dle dokumentu Všeobecné velkooobchodní podmínky, které jsou nedílnou součástí uzavřené Kupní smlouvy.  

Expresní balíková služba

Balíkem se rozumí zásilka splňující tato kritéria:

  • maximální hmotnost zásilky 50 kg
  • maximální délka zásilky ( nejdelší strana ) 200cm a zároveň součet obvodu a délky zásilky maximálně 300 cm
  • nejedná se o keramické zboží nebo jiné křehké zboží, které svou povahou vylučuje zaslání balíkovou službou ( např. nábytek, zrcadla atd. )
Zásilky, které nesplňují kritéria Balíku jsou zasílány formou Palety jak je uvedeno dále.
Zásilková přepravní společnost doručuje zboží vždy do druhého pracovního dne od předání zásilky z naší expedice. Zásilky jsou doručovány mezi 8:00 - 17:00, přesný výběr hodiny dodání není možný. Před dodáním  zásilky budete řidičem vybrané přepravní společnosti kontaktováni na telefonu uvedeném v objednávce a bude vám sdělen přibližný čas doručení zásilky.
V případě zájmu je možné si zásilky vyzvednout osobně na depu přepravní společnosti, která poveze váš balík. Obecně je však doporučeno, nechat si dodat balík do zaměstnání, nebo na jiné místo, kde jste v tomto časovém intervalu k zastižení.
Pokud potřebujete znát bližší informace o stavu a termínu dodání vaší objednávky, můžete dle čísla balíku (které vám bude zasláno e-mailem při expedici zboží) vyhledat svou zásilku využitím on-line formulář pro vyhledání stavu vaší zásilky na internetových stránkách společnosti. Link bude zaslán na vyžádání.
Doprava expresní balíkovou službou je zpoplatněna dle sazebníku uvedeného v tabulce Sazebník přepravy.  Řidič zboží vyloží za první zamykatelné dveře. Součástí standardního doručení není dodání do bytu.

 
 

Spediční služby  

V případech, kdy zásilka nesplňuje výše uvedená kritéria Balíku a stávají se tak Paletou lze doručit prostřednictvím společnosti Toptrans. Jedná se např. o zboží, které je rozměrnější (vany, nábytek, sprchové kouty) nebo křehké (zrcadla, sanitární keramika apod.). Rozvoz probíhá mezi 9:00 - 18:00 hod. S ohledem na vytíženost spedičních služeb není možné zvolit přesný čas doručení. Před dodáním  zásilky budete telefonicky avizováni přepravcem.
Doprava expresní balíkovou službou je zpoplatněna dle sazebníku uvedeného v tabulce Sazebník přepravy. Řidič zboží vyloží za první zamykatelné dveře. Součástí standardního doručení není dodání do bytu.
Rozvoz BESTA
Objemné zásilky a zakázky v hodnotě nad 10.000Kč dopravíme v rámci lokality v okruhu do 25km od našeho skladu zdarma.
Osobní odběr
Objednané zboží si v případě zájmu můžete také vyzvednout na naší prodejně.
Osobní odběr není zpoplatněn.
Doporučený postup při převzetí zásilky
Při doručení zásilky věnujte mimořádnou pozornost vnějšku balení. Tzn. překontrolujte neporušenost ochranné pásky a obalu (případné proražení kartonu či stahovací fólie, jíž je zboží připevněno k paletě). Porušení může nasvědčovat neopatrnému zacházení se zásilkou během přepravy a možnému poškození zboží. Pokud při kontrole narazíte na jakýkoli náznak toho, že došlo k neoprávněnému vniknutí do zásilky, či možnému poškození během přepravy, oznamte tuto skutečnost před potvrzením přepravního listu řidiči. Je-li zásilka poškozena, trvejte na sepsání reklamačního protokolu.
Informace o dalším postupu naleznete v sekci „Reklamace“

 

Sazebník přepravy a služeb

 

Sazebník přepravy a služeb
druh hodnota obj. cena vč. DPH
Osobní odběr  bez omezení zdarma 
Balík  do 20kg do 5000Kč 129,00 Kč
Balík do 5kg Zásilkovna do 5000Kč 99,00 Kč
Balík do 50kg nad 5000Kč  zdarma 
Další balík  * ve všech případech 99,00 Kč
Paleta do 100kg do 5000Kč 399,00 Kč
Paleta do 100kg nad 5000Kč  zdarma 
Paleta nad 100kg do 10000Kč 499,00 Kč
Paleta nad 100kg nad 10000Kč zdarma 
Další paleta * ve všech případech  299,00 Kč
Doběrečné, balné 
Balné ve všech případech  zdarma 
Dobírka PPL, TopTrans do 5000Kč 60,00 Kč
Dobírka PPL, TopTrans nad 5000Kč 60,00 Kč 

* Pokud zvolíte možnost  vykrytí na N-krát, (krok 2 objednávky), může být objednávka rozdělena do několika zásilek podle dostupnosti zboží. Za každou takovou další zásilku v rámci jedné objednávky je doprava účtována za zvýhodněnou cenu.

Způsoby platby

Platba při převzetí / dobírka

Platba při převzetí je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak za zboží zaplatit. Podle způsobu doručení si můžete vybrat mezi platbou v hotovosti nebo platbou platební kartou. Tato služba je zpoplatněna dle Sazebníku přepravy a služeb. Možnosti jsou:

  • Hotově při osobním vyzvednutí na prodejně
  • Hotově-dobírka, při přebírání zboží od doručovatele – zboží hradíte v hotovosti řidiči dopravní společnosti. Vždy si prosím připravte potřebný obnos, urychlíte tím předání zásilky.
  • Platební kartou VISA/MasterCard, pouze při osobním vyzvednutí zboží na prodejně nebo u řidiče PPL

Platební kartou ( 3-D Secure )

Tato platba zatím není možná, na jejím zprovoznění se pracuje

PayU

Tato platba zatím není možná, na jejím zprovoznění se pracuje

Bankovním převodem

Zvolíte-li platbu klasickým bankovním převodem, automaticky vám na e-mail pošleme zálohovou fakturu. Po připsání platby na náš účet na tentýž e-mail obdržíte daňový doklad.
Při platbě převodem

  • může být termín dodání ovlivněn termínem uhrazení platby (zboží expedujeme až po připsání platby na náš účet)
  • je třeba, aby byla částka připsána na náš účet nejpozději do pěti pracovních dnů po potvrzení objednávky, v opačném případě ji lze považovat za zrušenou
  • při osobním odběru zboží, je nutné předložit doklad totožnosti (občanský průkaz, pas)
  • zboží, které je označeno na skladě jako Pouze na objednávku, bude zajištěno až po přijetí platby