Novinky

Tak jsme se konečně dočkali a od 10. 5. 2021 je maloobhodní prodej opět v plném provozu. Samozřejmě s přísným dodržováním hygienických pravidel.

Aktualizováno 9. 5. 2021 ve 22:30

Vážení zákazníci,

od 10. 5. 2021 je zrušen zákaz maloobchodního prodeje a tak se konečně zase s vámi můžeme vidět, pokecat a začít, či případně dořešit vaše požadavky. Sice nadále platí nová otevírací doba do 17.00 hod, nic méně věříme, že to k nám budete stíhat. A když ne, sjednáme si s vámi individuální návštěvu.

Hygienická pravidla

 • Po celou dobu nákupu je nutné mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída respirátorů FFP2 / KN 95, nebo např. nanorouška)
 • 1 zákazník na 15 m² prodejní plochy, toto omezení nevztahuje na dítě mladší 6 let doprovázející zákazníka
 • Zákazníci se zdržují v kratších vzdálenostech, než jsou 2 m od sebe, nejde-li o osoby ze společné domácnosti
 • Pokud vytvoříte frontu, a to jak uvnitř, tak před provozovnou, zdržujte se ve vymezeném prostoru pro čekání a sledujte umístění značek pro minimální rozestupy mezi zákazníky (2 m)
 • Zákazník, který je držitelem průkazu ZTP, má právo přednostního nákupu, nemusí tedy čekat ve frontách
 • Ve vstupu do prostoru pro čekání i u vstupu do prodejny jsme umístili dezinfekci, tak ji neváhejte použít. zařízení funguje zcela bezdotykově. U často dotýkaných předmětů (především kliky, zábradlí, nákupní vozíky) provádíme pravidelnou dezinfekci povrchů.
 • K dispozici jsou tato pravidla na přehledných informačních plakátech, pokud byste se i přesto v opatření neorientovali, neváhejte oslovit obsluhu
 • Maximální možnou cirkulaci vzduchu udržujeme pravidelným větráním, recirkulaci vzduch nepoužíváme
 • Prosím respektujte pokyny našich zaměstnanců k zajištění bezpečnostních pravidel

Pro maloobchodní prodej nadále funguje:

Prodejní servis pro veřejnost nadále poskytujeme i vzdálenými prostředky, tedy eshop, telefon nebo email.

Jak objednávat a nakupovat:

 • Osobně na prodejně
 • ESHOP: https://eshop.besta.cz
 • Telefonicky prodejna: 326 900 311, 326 900 350
 • Emailem: objednavky@besta.cz

Možnosti platby:

 • V hotovosti při osobním odběru zboží
 • Platební kartou při osobním odběru zboží
 • Bankovním převodem – platba předem před dodáním, všichni zákazníci
 • Bankovním převodem – s odloženou splatností pouze zákazníci se smlouvou
 • Dobírka – platební kartou u řidiče – GLS, TOPTRANS, ZÁSILKOVNA
 • Online platebním terminálem GoPay při objednávce na eshopu
 • Online platebním tlačítkem – url odkaz s nastavenými parametry platby vám pošleme emailem, nebo některou komunikační aplikací jako např. WhatsApp, Messenger atp.

Dodání zboží:

 • Osobní odběr – výdej přímo ze skladu nebo na prodejně
 • E-shop výdej na prodejně, nebo ze skladu
 • Rozvoz Besta – pro Brandýs a okolí, pravidelné rozvozové trasy
 • Balíková přeprava – GLS, ZÁSILKOVNA
 • Paletová přeprava – TOPTRANS a DOPRAVA NA PALETÁCH
 • Zásilkovna – balíky s omezením váhy a velikosti www.zasilkovna.cz

Eshop.besta.cz

 • zasílání objednávek bez omezení
 • vyzvednutí zásilek bez omezení

Zásilkovna

 • provoz bez omezení

Instalatéři, topenáři, řemeslníci, zákazníci velkoobchodu

Vážíme si vaší přízně a víme, jak je váš čas vzácný. Budeme rádi, když se stavíte nakoupit a uděláme vše proto, abyste byli co nejrychleji odbaveni. Přesto však nejrychlejším způsobem nákupu bude objednávka předem. Jsme připraveni na níže uvedených telefonech plnit vaše požadavky. Vše bude opravdu rychlé.

 • Přijmeme vaši objednávku
 • Zpracujeme a pokud zjistíme problém, budeme volat zpět.
 • Přichystáme zboží k expedici na požadovaný čas vašeho příjezdu.
 • Nemusíte čekat, obsluze jen sdělíte, že máte objednávku předem.
 • Skladník vám vydá zboží a po kontrole předá doklady obsluze prodeje
 • V případě smluvní fakturace pouze potvrdíte převzetí zboží na dodacím listu a můžete odjet. Pokud máte jiný způsob platby, zboží vám vydáme ihned po jeho úhradě.

Rozvozy

Rozvozové trasy, dny a potvrzené jednorázové dodávky naší dopravou fungují bez jakýchkoli změn. Přijímáme objednávky jako obvykle, tedy prostřednictvím eshopu, telefonem, emailem. Dovezeme ve sjednaných termínem k vám, nebo na stavbu.

Nebojte se, nehořelo

Téma tohoto týdne :

Nebojte se, nehořelo

Zadání: vytvořit kuchyni s nádechem do oranžova v rustikálním stylu

Výběr obkladů a dlažeb

Vybrali jsme nevšední a zajímavý styl hodící se celkově ke stylu bydlení zákaznice.

Dlažba Thunderwood je slinutá dlažba, plynule probarvená po celé tloušťce. Vyrábí se více formátech. Nejprodávanější je prkno 120x20 cm. Vybírat můžete také z formátu 45x90 cm. Dlažba je rektifikovaná. Vhodná do interiéru i exteriéru. Odstíny s poetickými názvy - thunderstruck, sandstorm, fierycherry.

Dlažbu lze použít také při venkovní pokládce na terče. Pak je na výběr formát 45x90 cm o tloušťce 2 cm.

V této sérii jsou také tvarovky - soklovky a schodovky.

DLAŽBA THUNDERWOOD -  RŮZNÉ ODSTÍNY 120X20 CM   -  MOC cena 1161 Kč/m2 vč. DPH

 

Foto z realizace

A na závěr rozpočet :

A termín dodání ? – vše bylo dodáno do 4 týdnů od složení zálohy.

Přejete si také změnu ve Vaší koupelně, kuchyni, obývacím pokoji ? Lépe a kvalitněji využít prostor ? Obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme a společně vytvoříme prostor, ve kterém budete spokojeni a bude se Vám hezky bydlet.

Inspirujte se obklady THUNDERWOOD

 

Při pokládce dlažby byla použita stavební chemie Botament. Lepidlo M29HP flexibilní a rychle schnoucí. Povrch byl předtím vyrovnán nivelací M49 a zpenetrován. Spárovací hmotu, která se nejvíce barevně hodila k "ohořelým" okrajům, jsme vybrali černou.

IDEA – ideální koupelna

Téma tohoto týdne :

IDEA - ideální koupelna

Zadání: vytvořit funkční prostor pro manželé se synem. Rekonstrukce koupelny v bytě, posun příček s obývacím pokojem.

Nákres koupelny

(dodaný nákres nemusí mít stavební parametry, ani vypadat jako od projektanta, stačí když bude obsahovat základní míry - délka, šířka místnost, výška stropu, příp. doměřit rozvody, pokud jsou již hotové, a nezapomenout na dveře a okno)

Pro

 • čistý, obdélníkový a velký prostor na koupelnu v bytě
 • oddělené wc
 • místo pro úložné prostory

Výběr obkladů a dlažeb

Obklady a dlažby měli být nadčasové, moderní a přitom útulné a příjemné. Zvolili jsme kombinaci metalických odstínů, ke kterým lze jednoduše kombinovat barevné doplňky, světle zelenou, oranžovou - a přitom nepůsobí přeplácaně. Celkově byla s výběrem velká spokojenost a koupelna i wc dopadly perfektně.

FOTO vzorové koupelny

Dlažba je k vidění u nás na studiu  (koje umístěna v přízemí na prodejně):

 

IDEA SEZONA - OBKLAD RŮZNÉ ODSTÍNY 25X70 CM   -  MOC cena 725 Kč/m2 vč. DPH, DLAŽBA RŮZNÉ ODSTÍNY 33X33 CM -  MOC cena 689 Kč/m2 vč. DPH

Zařizovací předměty

Celou koupelnou se prolíná vzdušný, ale praktický styl. Vybrali jsme klasické umyvadlo se skříňkou a boční skříňky. Baterie Hansgrohe, které patří mezi nejkvalitnější na truhu. Elegantní sprchové dveře do niky.

NOVA PRO - koupelnová sestava nábytku za rozumné ceny (lze zakoupit u nás na prodejně nebo přes eshop). Lze také v bílé. Na fotu tmavý jilm. Pro aktuální ceny nám zašlete poptávku, zpracujeme Vám cenovou nabídku dle Vašeho výběru.

Vizualizace

V koupelně varianta - vyzděný sprchový kout nebo sprchový kout čtvrtkruh

Realizace

Výběr proběhl a při realizaci koupelny vznikl v koupelně sprchový kout v nice. Praktický, čistý prostor určený pro pohodlné sprchování.

A na závěr rozpočet :

A termín dodání ? – vše bylo dodáno do 2 týdnů od složení zálohy.

Přejete si také změnu ve Vaší koupelně ? Lépe a kvalitněji využít prostor ? Obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme a společně vytvoříme koupelnu, se kterou budete spokojeni a bude se Vám hezky bydlet.

Inspirujte se obklady IDEA SELENA

Může Vám jednopáková baterie dodat pocit bezpečí?

Jedním z míst vyžadujících bezpečnost v našem domově je bez pochyby koupelna stejně tak jako kuchyně, a to především v případě soužití s malými dětmi či staršími osobami. Právě proto v TRES Grifería již po 15 let přidáváme do našich baterií jednu z nejefektivnějších bezpečnostních funkcí, Protec-TRES® nebo-li systém proti opaření.

Technologie Protec-TRES® je založena na ozubeném kroužku s různými typy drážek, který, umístěný v části s pákou, omezuje její pohyb. Tento disk s 8 různými polohami (poloha 1 je ta s největším omezením) omezuje pohyb páky, čímž umožňuje nastavení maximální teploty vody vytékající z baterie, nezávisle na teplotě nastavené ohřívačem či akumulátorem.

Nejde pouze o úsporu teplé vody, ale také o ochranu našich blízkých. Díky funkci Protec-TRES® zabráníme tomu, aby se člen rodiny, dítě či osoba vyžadující asistenci, opařila.

Je dobré mít na paměti, že veškeré jednopákové baterie s keramickou kartuší pro umyvadla, bidety a kuchyně vyráběné společností TRES obsahují, bez příplatků tento kroužek pro omezení maximální teploty. Zvolit si baterii obsahující bezpečnostní mechanizmus nepředstavuje zdražení výrobku a naopak umožňuje zvýšení efektivity při spotřebě energie, aniž by to bylo patrné při použití či na pohodlí.

Produkty

 

 

Zdroj: www.tresgriferia.com

Niky a výklenky v koupelně

Niky a výklenky v koupelně

jsou velmi oblíbeným zákoutím v koupelně, které vznikne přizděním či zasekáním k původním stěnám v koupelně. Niky můžeme mít kolem vany, v nice může být umístěn sprchový kout, nebo si vytvořit zajímavé odkládací poličky. Výklenky mají nejen dekorativní funkci, jsou také praktické. V menší koupelně můžeme do výklenku  zapustit např. baterie u vany, zrcadlovou skříňku nebo třeba celý sprchový kout.

Niky lze vyzdít z pórovitých cihel nebo vymodelovat ze sádrokartonu. Můžeme použít také kontrukční desky.

Inspirace

( obrázky jsou použity z grafických návrhů koupelen, které jsme navrhovali a realizovali)

Zajímavé niky a výklenky v koupelně

Zajímavé niky, které oživí interiér koupelny. Výklenky můžeme různě zvýraznit - např. mozaikou, obkladem v imitaci dřeva, pohrát si s barevnými kombinacemi (více kontrastní, nebo naopak tón v tónu). Celkově tak přizpůsobit ladění barev v koupelně a také funkci. Zda bude více praktická nebo relaxační.

 

Niky u vany, ve sprchovém koutě

V nice u vany můžeme schovat např. vanovou baterii (napuštění vodopádem). Ve sprchovém koutě využijeme niky na odkládání kosmetiky. Niku za vanou můžeme zvýraznit mozaikou nebo kontrastním obkladem. Můžeme tak jednoduše vytvořit praktický a romantický kout, sloužící k relaxaci ve vaně.

Sprchový kout ve výklenku

Vznikne uzavřením prostoru mezi 3 stěny ve tvaru písmene U. Na výběr jsou různé typy sprchových dveří. Zasunovací rámové nebo bezrámové, také mohou být dveře otevírací dovnitř nebo ven ze sprchového koutu. Výběr je široký. Záleží na tom, kolik chcete ve finále investovat. Pro jednodušší výběr doporučujeme vyzdít otvor na rozměr dělitelný deseti, např. 100 cm, 120 cm, 140 cm, 170 cm - lze tak jednoduše vybrat z typových výrobků. Pokud se otvor na sprchové dveře podaří na rozměr např. 115 cm - bude již výběr z atypického provedení. Po objednání sjede technik k Vám na stavbu, kout zaměří a zadá se do výroby přímo atyp na míru.

Pokud zvolíme variantu sprchového koutu v nice, doporučuji použít kvalitní hydroizolaci např. Botament RD1 a rohy podlepit koutovým pásem Botament SB78.

Nika v přizdívce u wc nebo v přizdívce u vany

Zajímavým elementem v koupelně jsou také přizdívky za závěsným wc. Závěsný systém na wc má konstrukční tloušťku cca. 12 cm, po obložení 15 cm. Přizdívku lze provést klasicky do výšky 120 cm, kdy slouží jako odkládací poličky pro drobnosti. Pokud nad přizdívkou nemusí být montážní dvířka do šachny, nebo okno, můžete si poličku prodloužit např. ke stropu a obložit zajímavým dekorem, mosaikou, nebo dlažnou v imitaci dřeva. Vždy bude prostor vypadat upravený, útulný a zabydlený.

Vizualizaci koupelny můžeme zpracovat také Vám.

Neváhejte nás kontaktovat!

Oprava venkovního schodiště pomocí BOTAMENT

Produkty stavební chemie BOTAMENT nejsou známy pouze mezi mistry obkladačského řemesla.
BOTAMENT, jako nedílná součást předního světového výrobce v oboru stavebních hmot pro profesionály, německé MC-BAUCHEMIE, nabízí také kvalitní a v praxi mnohokrát ověřené materiály, určené pro sanaci betonových konstrukcí!
Tyto materiály nepoužívají jen velké stavební firmy, specializované na výstavbu monolitických konstrukcí, ale nacházejí široké uplatnění také mezi firmami, které se věnují stavbám, nebo opravám menšího rozsahu, jako je kupříkladu venkovní schodiště, které zde vidíte.

 

 

Při bližším pohledu je vidět rozsah poškození tohoto schodiště a mohlo by se zdát, že oprava, která by jednotlivým schodištním stupňům vrátila jejich původní vzhled je již téměř nemožná.

 

 

Při sanaci této betonové konstrukce se uplatnil materiál BOTAMENT M 36 SPEED, což je multifunkční malta s rychlovazným cementem v kombinaci s materiálem BOTAMENT M 06, jemnou stěrkovou směsí.

 

 

Celý povrch schodiště bylo nejprve třeba řádně očistit pomocí vodního vysokotlakého čističe. Díky tomuto postupu se také dostatečně zvlhčil celý podklad, což je důležitá podmínka při následné aplikaci použitých materiálů. Otlučené části byly nejprve nahrubo doplněny materiálem BOTAMENT M 36 SPEED. Celoplošně natažená jemná stěrka BOTAMENT M 06 poté vytvořila finální vrstvu, dostatečně pevnou na to, aby obstála v následném provozním zatížení.

 

 

Olámaná spodní strana této nízké římsy byla také doplněna do původního stavu, a to opět pomocí materiálu BOTAMENT M 36 SPEED!

 

 

Stěrka na opravu betonových konstrukcí BOTAMENT M 06 vyniká svou pevností a schopností obstát ve vysokém zatížení, což ji předurčuje pro široké spektrum použití ve stavebnictví.

Její velkou předností je také výborná zpracovatelnost, díky které je řemeslník schopný dosáhnout při provádění práce takto dokonalého povrchu.

 

 

Prohlédněte si provedení detailu nášlapné hrany schodištního stupně.

 

 

Celá rekonstrukce tohoto schodiště byla provedena díky použitým materiálům BOTAMENT během velice krátké doby, a to v průběhu pouhých dvou dní.
Dnes již schodiště v Třebonicích u Prahy opět slouží svému účelu v plné kráse!

 

 
Téma týdne: Šedá

Téma tohoto týdne :

Šedá

Zadání: vytvořit jednoduchý, čistý moderní prostor - byt k pronájmu

Nákres koupelny

(dodaný nákres nemusí mít stavební parametry, ani vypadat jako od projektanta, stačí když bude obsahovat základní míry - délka, šířka místnost, výška stropu, příp. doměřit rozvody, pokud jsou již hotové, a nezapomenout na dveře a okno)

Pro

 • jednoduchost a praktičnost
 • technická část koupelny je oddělena
 • prostorný sprchový kout

Výběr obkladů a dlažeb

Obklady a dlažby byly jasná volba - jednoduchý, velký formát. Universální, elegantní odstín. Nadčasový design. Pro byla také rozumná cena za m2. Grey soul - je jednou z módních dlažeb, které imitují beton. Jedná se o slinutou dlažbu. Dlažbu můžete použít na podlahu i na stěnu koupelny, také do společných prostor v interiéru i exteriéru.

Co je slinutá dlažba?

Slinutá dlažba se vyrábí ze živce a jílu. Jedná ase o celoprobarvený střep, který se vyrábí pod vysokým tlakem a je téměr bez pórů. Díky vysokému výpalu - nad 1200°C má slinutá dlažba velmi nízkou nasákavost, je odolná vůči mechanickému poškození.

Dlažba je k vidění u nás na studiu. FOTO vzorové koupelny:

GREY SOUL - slinutá dlažba světlý i tmavší odstín MID i DARK 61,5 x 61,5  cm  -  MOC cena 549 Kč/m2 vč. DPH

 

GREY SOUL MID

GREY SOUL DARK

 

Zařizovací předměty

Celou koupelnou se prolíná praktický styl. Vybrali jsme klasické umyvadlo se skříňkou. Baterie Hansgrohe, které vydrží. Otopný žebřík s topnou spirálou, která umožňuje přitopení v koupelně i mimo topnou sezónu. Levnější plastový žlábek do sprchového koutu se sníženou výškou, který je vhodný i pro rekonstrukce.

Umyvadlo JIIKA CUBE                Sprchový kout SanSwiss  Otopný žebřík bílý        Zrcadlo Athen 80x60

Vizualizace

 

 

Realizace

A na závěr rozpočet :

A termín dodání ? – vše bylo dodáno do 2 týdnů od složení zálohy.

Přejete si také změnu ve Vaší koupelně ? Lépe a kvalitněji využít prostor ? Obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme a společně vytvoříme koupelnu, se kterou budete spokojeni a bude se Vám hezky bydlet.

Inspirujte se obklady GREY SOUL

 
Oddělené pnutí od podkladu – důležitá součást kvalitního zadláždění plochy

Investor, ale i prováděcí firma přivolaná k pozdější reklamaci jsou překvapeni, že i přes pečlivý výběr vhodného flexibilního lepidla a stejně tak pečlivého provedení samotné pokládky se objeví v dlažbě kupříkladu prasklina v celé její šíři tak, jak je vidět na této fotografii.

 

Také výplň spáry mezi obkladem a dlažbou bývá mnohdy popraskaná a vydrolená.

 

 

Trhlina, probíhající v celé délce obkladu také není nijak výjimečná.

 

 

A, že nakonec odpadnou dlaždice na terase či balkonu, také není nikterak ojedinělé.

 

 

Častou příčinou těchto vad bývá odlišné pnutí v podkladu, na který se následně dlažba či obklad pokládaly.
Roztažnost použitých materiálů v celé stavební konstrukci se působením mnoha vlivů liší a téměř nikdy není stejná!
V podlaze bývá často uloženo podlahové vytápění, balkon nebo terasa jsou uloženy na jižní stranu a dlažba je tmavé barvy, novostavba si sesedá, chybí dilatační spáry v potěru, nebo není dodržen jejich předepsaný počet.
Spáry mezi jednotlivými dlaždicemi jsou díky přání investora o velikosti pouhých 1,5mm!
Dlaždice, lepicím tmelem pevně spojené s potěrem, ať již cementovým na terase, nebo anhydritovým v interiéru se pohybují spolu s ním a následně tu prasknou, tu se odlepí a zní dutě, nebo rovnou odpadnou.
Následná oprava bývá poté nákladná a není výjimečné, že je potřeba odstranit téměř všechen původní materiál, do kterého zákazník investoval nemalé peníze.
Ve valné většině případů se dá tomuto nemilému stavu předejít tím, že se mezi potěr a dlažbu vlepí Botament DE tenká dělící rohož, která přenosu pnutí z kupř. vytápěného potěru do dlažby účinně zabrání.

 

 

Pro oddělení pnutí na terasách a balkonech se již dlouhodobě používá vlepená Botament AE dělící a hydroizolační folie, která nám tímto nabízí dvě dokonalá řešení v jednom pracovním kroku.
Účinné oddělení pnutí z podkladu a maximálně funkční hydroizolaci!

 

 

Pomocí této dělící a hydroizolační Botament AE folie se dá samozřejmě provést také dokonalá hydroizolace kupř. sprchového koutu či rovnou celé plochy koupelny.

 

 

Samozřejmostí je dnes již použití ucelené systémové skladby materiálů Botament, od penetrací, lepicích tmelů přes spárovací hmoty, které tuto tenkou dělící Botament DE rohož a stejně tak dělící a hydroizolační Botament AE folii vhodně doplní a dohromady vytvoří funkční celek s trvanlivostí po celá desetiletí.

 

 

Potřebujete poradit přímo na stavbě?

Izolace základové desky proti vodě pomocí Botament RD1 Universal

Stavebník z malé obce na Praze - východ se rozhodl použít pro zaizolování základové desky přístavku na nářadí proti zemní vlhkosti revoluční novinku mezi jednosložkovými hydroizolačními stěrkovými hmotami, a to Botament RD1 Universal.

Stejný materiál zvolil také pro izolování základu nového plotu, který na tento přístavek plynule navazuje.
Samotná stavba je provedena pomocí KB bloků vylitých betonovou směsí a proto je provedení kvalitní a dlouhodobě účinné hydroizolace obzvlášť důležité, neboť zde více než kdy jindy hrozí projevení případného vápenného výkvětu působením vlhkosti, který poté doslova hyzdí povrch celé konstrukce ve spárách i v ploše a je jen velice těžko odstranitelný!
Botament RD1 Universal je díky svému složení a zároveň jedinečné zpracovatelnosti, díky které s ní dokáže pracovat nejen profesionál, ale i převážná většina kutilů, přímo předurčen k provedení takovéto hydroizolace.
Jak vše probíhalo si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.
Pečlivá příprava se vždy vyplatí. Po uložení armatury byla základová deska vylita betonovou směsí.

 

Po řádném vyzrání betonového podkladu došlo na následnou aplikaci hydroizolační vrstvy ve třech pracovních krocích. Prvotní vrstvu tvoří tzv. záškrab, který nám uzavře každý, i ten sebemenší otvor a trhlinku v podkladu. Dále následují dvě vrstvy krycí, provedené v dostatečném časovém odstupu, které nám zaručí požadovanou sílu prováděné hydroizolace.

 

 

 

Takto plošně a celistvě dokáže hydroizolační reaktivní stěrka Botament RD1 Universal uzavřít povrch a zabránit průniku zemní vlhkosti do následujících vrstev stavební konstrukce! V pozadí si všimněte, jak dokonale dokáže obstoupit i takový detail, jako je vystupující armatura, či plastová instalační chránička. Tmavě zelený povrch nám dává opticky najevo, že již došlo k celkovému vytvrzení materiálu a je možno pokračovat ve vlastní vyzdívce.

 

 

I zde je finálně zaizolováno a je možno pokračovat v další práci.

 

 

Provedená izolační vrstva byla během prací vystavena hrubšímu zacházení. Všimněte si naskládaných bloků, které svou tíhou tuto izolaci lokálně zatěžují, což rozhodně nedoporučujeme, ale přesto nedošlo k jejímu poškození. Ani sluneční záření jí nevadí, neboť má dostatečnou odolnost proti UV záření. Stejně tak je odolná proti mrazu a stárnutí. Vysoká flexibilita a odolnost, možnost opatření nátěrem, či omítkou, optická kontrola vytvrzení, aplikace bez nutnosti penetrace, to vše jsou důvody, proč použít Botament RD1 Universal. A pro práci s tímto materiálem není potřeba disponovat elektrickým připojením. Stačí odklopit víko, dát na stranu krycí folii a již se může aplikovat. Doslova na zelené louce!

 

 
 

 

Tato konstrukce je dokonale zaizolována a riziko případného vápenného výkvětu působením zemní vlhkosti maximálně potlačeno. V tom je síla materiálu Botament RD1 Universal, vhodného díky svým vlastnostem jak pro řemeslníky, tak i laiky.

 

Potřebujete poradit přímo na stavbě?

Pokládka velkoformátové dlažby na anhydritový potěr

Nedílnou součástí dnešních staveb bývá nezřídka kombinace podlahového vytápění, doplněného potěrovou vrstvou na bázi síranu vápenatého, známého pod názvem Anhydrit.
Přednosti a vlastnosti tohoto materiálu, jako je rychlost provedení vlastní práce, dokonalý rozliv a v neposlední řadě schopnost převést teplo od zdroje do interiéru s minimálním tepelným odporem jej doslova předurčují k tomuto použití.
Nicméně, k dokonalosti a dlouhodobé stálosti celého díla je nutné i zde neponechat nic náhodě a maximálně předejít případným poruchám celého systému!
Co může kromě mechanického poškození ještě více uškodit anhydritové podlaze, a čímž souvisí následná devastace celého systému?
Vlhkost!
Zde si můžete prohlédnout, jak devastační může být vliv působení dlouhodobého pronikání vlhkosti do systému zadláždění na anhydritovou podlahu.

Nejen, že odpadla dlažba která se již nedá znovu použít, ale anhydritový potěr se narozdíl od cementového potěru trvalým působením vlhkosti doslova rozpadl!
Přitom stačilo anhydritový potěr ošetřit správnou a maximálně dokonalou penetrací, která by zamezila průniku jakékoli, byť i minimální vlhkosti do tohoto potěru a nevznikly by starosti a náklady s následnou opravou.

 

Jak řešit přípravu podkladu správně?

Celý dům na přiložených fotografiích má vytápěnou podlahovou plochu. Rozměr dlažby v přízemí je 1200 x 600mm, to znamená takzvaně velkoformát. V pravém rohu fotografie je jedna dlaždice opřena o stěnu.

 

Po přeměření zbytkové vlhkosti potěru, přebroušení povrchové vrstvy a odstranění separačního prachu byla jako opravdu účinná penetrace proti průniku vlhkosti do anhydritového potěru pod velkoformátovou dlažbou použita epoxidová transparentní pryskyřice BOTAMENT E120, doplněná zásypem ze sušeného křemičitého písku.

 

 

Materiál BOTAMENT E120 díky svému složení zaručí, že přes něj nikdy neprojde ani minimální množství vlhkosti do podkladu, tolik citlivého na působení vody!
A nemusíte ani tuto vodu na potěr přímo nalít. Víte, kolik jí v sobě obsahuje použitý lepicí tmel, potřebný k nalepení velkoformátové dlažby? Jsou to litry a litry vody. Při volbě spáry o velikosti 2mm mezi dlažbou se tato voda poté ztrácí přímo do potěrové vrstvy, kterou narušuje a jen minimum se jí stihne spárami odpařit.
Takto provedená penetrační vrstva tomuto jevu účinně zamezí!

 

 

Pro nedostatečné množství dilatačních spár v podkladu bylo nutné doplnit celý systém zadláždění BOTAMENT DE tenkou dělící rohoží, která účinně oddělí pnutí z vytápěného podkladu do zadláždění, zamezí praskání spár a oddělování velkoformátových dlaždic od potěru. Roztažnost dlažby a roztažnost potěru se působením tepla liší! Dělící rohož i dlažba byly nalepeny pomocí vysoce flexibilního tmelu BOTAMENT M29Hp s charakteristikou deformace kategorie S1, speciálně vyvinutého právě pro potřeby nalepení velkoformátové dlažby.

 

 

Celý systém doplňuje flexibilní spárovací hmota BOTAMENT M44 NC POWER, která díky svému inovovanému složení účinně odpuzuje vlhkost, snadno se udržuje a zároveň si zachovává dlouhodobou barevnou stálost.

 

 

Podlahy v koupelnách byly také provedeny z anhydritu, proto zde bylo obzvlášť důležité zhotovení dokonalé penetrace a zároveň izolace proti vlhkosti. Použit byl opět materiál BOTAMENT E120, doplněný modrou izolační a dělící folií BOTAMENT AE, která zajistila dostatečné hydroizolační krytí a zároveň opět účinně oddělila pnutí z vytápěného potěru do zadláždění. Rozměr dlažby 600 x 600mm, tudíž opět velký formát.

 

 

Sádrové omítky mají stejně jako potěr z anhydritu schopnost nasáknout vlhkost a díky ní degradovat. Mnohdy odpadne obklad i s vrstvou této omítky, a to opět díky nedokonale provedené ochraně proti vlhkosti. Řemeslník i stavebník se domnívají, že provedená hydroizolace okolo vany či sprchového koutu stačí. Opak je pravdou!
Víte, že v zimních měsících se vzdušná vlhkost snaží ze všech sil dostat z vytopené místnosti ven do chladnějšího prostředí?
Pokud nepatříte k těm šťastlivcům, kteří mají spáru mezi obklady vyplněnu epoxidovou spárovací hmotou, prostupuje tato vlhkost cementovou spárovací hmotou dále za obklad a opět se hromadí v omítce a ve zdivu! Na degradaci omítky včetně tvorby plísní jsou vytvořeny díky nedokonalé hydroizolaci dokonalé podmínky!
Zde se již v počátku těmto možným problémům předešlo izolací všech obvodových stěn celé koupelny. Použit byl materiál, který na stavebním trhu v jednosložkových hydroizolacích momentálně jen těžko hledá konkurenta. A to BOTAMENT RD1 UNIVERSAL!

 

 

 

Díky svému výjimečnému složení je tento izolační stěrkový materiál ideálně vhodný pro překlenutí trhlin v podkladu, pevný a přitom dostatečně pružný. Navíc po něm při lepení těžkých velkoformátových dlaždic tyto dlaždice řemeslníkům nekloužou tak, jako u jiných materiálů…

 

 

Hydroizolační stěrka BOTAMENT RD1 UNIVERSAL byla použita i pro co nejlepší utěsnění detailů prostupů v anhydritové podlaze.

 

 

Tak jako i v mnoha dalších případech, i zde dokonalá skladba materiálů BOTAMENT spolu s odborně technickým poradenstvím přispěla k dokonalému provedení pokládky dlažby a nalepení obkladů.

 

 
 

Potřebujete poradit přímo na stavbě?