Niky a výklenky v koupelně

Niky a výklenky v koupelně

jsou velmi oblíbeným zákoutím v koupelně, které vznikne přizděním či zasekáním k původním stěnám v koupelně. Niky můžeme mít kolem vany, v nice může být umístěn sprchový kout, nebo si vytvořit zajímavé odkládací poličky. Výklenky mají nejen dekorativní funkci, jsou také praktické. V menší koupelně můžeme do výklenku  zapustit např. baterie u vany, zrcadlovou skříňku nebo třeba celý sprchový kout.

Niky lze vyzdít z pórovitých cihel nebo vymodelovat ze sádrokartonu. Můžeme použít také kontrukční desky.

Inspirace

( obrázky jsou použity z grafických návrhů koupelen, které jsme navrhovali a realizovali)

Zajímavé niky a výklenky v koupelně

Zajímavé niky, které oživí interiér koupelny. Výklenky můžeme různě zvýraznit - např. mozaikou, obkladem v imitaci dřeva, pohrát si s barevnými kombinacemi (více kontrastní, nebo naopak tón v tónu). Celkově tak přizpůsobit ladění barev v koupelně a také funkci. Zda bude více praktická nebo relaxační.

 

Niky u vany, ve sprchovém koutě

V nice u vany můžeme schovat např. vanovou baterii (napuštění vodopádem). Ve sprchovém koutě využijeme niky na odkládání kosmetiky. Niku za vanou můžeme zvýraznit mozaikou nebo kontrastním obkladem. Můžeme tak jednoduše vytvořit praktický a romantický kout, sloužící k relaxaci ve vaně.

Sprchový kout ve výklenku

Vznikne uzavřením prostoru mezi 3 stěny ve tvaru písmene U. Na výběr jsou různé typy sprchových dveří. Zasunovací rámové nebo bezrámové, také mohou být dveře otevírací dovnitř nebo ven ze sprchového koutu. Výběr je široký. Záleží na tom, kolik chcete ve finále investovat. Pro jednodušší výběr doporučujeme vyzdít otvor na rozměr dělitelný deseti, např. 100 cm, 120 cm, 140 cm, 170 cm - lze tak jednoduše vybrat z typových výrobků. Pokud se otvor na sprchové dveře podaří na rozměr např. 115 cm - bude již výběr z atypického provedení. Po objednání sjede technik k Vám na stavbu, kout zaměří a zadá se do výroby přímo atyp na míru.

Pokud zvolíme variantu sprchového koutu v nice, doporučuji použít kvalitní hydroizolaci např. Botament RD1 a rohy podlepit koutovým pásem Botament SB78.

Nika v přizdívce u wc nebo v přizdívce u vany

Zajímavým elementem v koupelně jsou také přizdívky za závěsným wc. Závěsný systém na wc má konstrukční tloušťku cca. 12 cm, po obložení 15 cm. Přizdívku lze provést klasicky do výšky 120 cm, kdy slouží jako odkládací poličky pro drobnosti. Pokud nad přizdívkou nemusí být montážní dvířka do šachny, nebo okno, můžete si poličku prodloužit např. ke stropu a obložit zajímavým dekorem, mosaikou, nebo dlažnou v imitaci dřeva. Vždy bude prostor vypadat upravený, útulný a zabydlený.

Vizualizaci koupelny můžeme zpracovat také Vám.

Neváhejte nás kontaktovat!