Izolace základové desky proti vodě pomocí Botament RD1 Universal

Stavebník z malé obce na Praze - východ se rozhodl použít pro zaizolování základové desky přístavku na nářadí proti zemní vlhkosti revoluční novinku mezi jednosložkovými hydroizolačními stěrkovými hmotami, a to Botament RD1 Universal.

Stejný materiál zvolil také pro izolování základu nového plotu, který na tento přístavek plynule navazuje.
Samotná stavba je provedena pomocí KB bloků vylitých betonovou směsí a proto je provedení kvalitní a dlouhodobě účinné hydroizolace obzvlášť důležité, neboť zde více než kdy jindy hrozí projevení případného vápenného výkvětu působením vlhkosti, který poté doslova hyzdí povrch celé konstrukce ve spárách i v ploše a je jen velice těžko odstranitelný!
Botament RD1 Universal je díky svému složení a zároveň jedinečné zpracovatelnosti, díky které s ní dokáže pracovat nejen profesionál, ale i převážná většina kutilů, přímo předurčen k provedení takovéto hydroizolace.
Jak vše probíhalo si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.
Pečlivá příprava se vždy vyplatí. Po uložení armatury byla základová deska vylita betonovou směsí.

 

Po řádném vyzrání betonového podkladu došlo na následnou aplikaci hydroizolační vrstvy ve třech pracovních krocích. Prvotní vrstvu tvoří tzv. záškrab, který nám uzavře každý, i ten sebemenší otvor a trhlinku v podkladu. Dále následují dvě vrstvy krycí, provedené v dostatečném časovém odstupu, které nám zaručí požadovanou sílu prováděné hydroizolace.

 

 

 

Takto plošně a celistvě dokáže hydroizolační reaktivní stěrka Botament RD1 Universal uzavřít povrch a zabránit průniku zemní vlhkosti do následujících vrstev stavební konstrukce! V pozadí si všimněte, jak dokonale dokáže obstoupit i takový detail, jako je vystupující armatura, či plastová instalační chránička. Tmavě zelený povrch nám dává opticky najevo, že již došlo k celkovému vytvrzení materiálu a je možno pokračovat ve vlastní vyzdívce.

 

 

I zde je finálně zaizolováno a je možno pokračovat v další práci.

 

 

Provedená izolační vrstva byla během prací vystavena hrubšímu zacházení. Všimněte si naskládaných bloků, které svou tíhou tuto izolaci lokálně zatěžují, což rozhodně nedoporučujeme, ale přesto nedošlo k jejímu poškození. Ani sluneční záření jí nevadí, neboť má dostatečnou odolnost proti UV záření. Stejně tak je odolná proti mrazu a stárnutí. Vysoká flexibilita a odolnost, možnost opatření nátěrem, či omítkou, optická kontrola vytvrzení, aplikace bez nutnosti penetrace, to vše jsou důvody, proč použít Botament RD1 Universal. A pro práci s tímto materiálem není potřeba disponovat elektrickým připojením. Stačí odklopit víko, dát na stranu krycí folii a již se může aplikovat. Doslova na zelené louce!

 

 
 

 

Tato konstrukce je dokonale zaizolována a riziko případného vápenného výkvětu působením zemní vlhkosti maximálně potlačeno. V tom je síla materiálu Botament RD1 Universal, vhodného díky svým vlastnostem jak pro řemeslníky, tak i laiky.

 

Potřebujete poradit přímo na stavbě?